Únor 2009

1.Bleskovka-Vyhodnocení

23. února 2009 v 14:58 Bleskovky

Pro Terču

Pro Kačí


moje výhry

15. února 2009 v 13:55
!!!Neklikej!!!

15. února 2009 v 11:30
JESTLI JSI NA TOHLE KLIKLA (COŽ JE JASNÝ, PROTOŽE VŠICHNI JSOU ZVĚDAVÍ), NEBO TOHLE VIDĚLA, OKAMŽITĚ SI TO MUSÍŠ DÁT NA SVŮJ BLOG (A JESTLI HO NEMÁŠ, TAK SI HO MUSÍŠ ZALOŽIT), JINAK... ZA 7 DNÍ... ZEMŘEŠ!

!!NENÍ TO SRANDA!!


Ginny-fotogalerie

15. února 2009 v 11:01 Ostatní
Bonnie Wright


Bonnie Wright


Bonnie Wright


Bonnie Wright


Bonnie Wright


Bonnie Wright


Bonnie Wright


Bonnie Wright


Harry-fotogalerie

15. února 2009 v 10:46 Ostatní
Daniel Radcliffe, Harry Potter a Ohnivý pohár

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe


Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe


Daniel RadcliffeGinny-životopis

14. února 2009 v 18:11 Ostatní

Ginny Weasleyová

Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

Ginevra Molly Weasleyová (* 11. 8. 1981) je postavou z knih J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi. Ginny je nejmladší dcera Molly a Arthura Weasleyových. Ginny má 6 bratrů, Billa, Charlieho, Percyho, Freda, George a Ronalda, nejlepšího kamaráda Harryho Pottera. Ginny má hnědé oči a zrzavé vlasy, stejně jako všichni Weasleyovi. Patří do nebelvírské koleje.
Ve filmech ji ztvárnila Bonnie Wright.

V knihách


První čtyři díly

Ginny se poprvé objevila již v prvním díle na nádraží King's Cross, kde doprovázela své bratry a matku na cestě do Bradavic. Sama je ještě na cestu do školy mladá. Pak se objeví ještě na konci knihy.
Ve druhém díle nastoupí do prvního ročníku v Bradavicích, kde se stane studentkou Nebelvíru. Před začátkem školního roku jí Lucius Malfoy v Krucáncích a kaňourech podstrčil viteál, deník Toma Raddlea. Chtěl tak očernit Ginnyina otce, využije toho také k odstranění Brumbála ze školy. Deníku se Ginny začala svěřovat a Raddle v deníku začal získávat její sílu. Ginny tak nevědomky stála za útoky na studenty z mudlovských rodin. Sama si nepamatovala, co dělala ve chvílích, kdy páchala ony zločiny. Na konci knihy odešla do tajemné komnaty, kde ji před smrtí zachránil Harry.
Ve čtvrtém díle Ginny vymyslela jméno pro Ronovu novou sovu - Papušík. Pak navštívila Vánoční ples spolu s Nevillem Longbottomem.

Harry Potter a Fénixův řád

V pátém díle Ginny ukáže svůj talent na famfrpál, o kterém předtím nikdo nevěděl. Když Dolores Umbridgeová zakáže Harrymu hrát v týmu, Ginny ho nahradí na místě chytače. Ačkoli všichni souhlasí s tím, že není tak dobrá jako Harry, v obou zápasech Nebelvíru, ve kterých nastoupila, chytila zlatonku. Stane se také členkou Brumbálovy armády, ve které prokáže, že je talentovanou čarodějkou.
Spolu s Harrym, Ronem, Hermionou, Lenkou a Nevillem se účastní bojů na odboru záhad, kde chtějí zachránit Siriuse. Během boje má zraněný kotník, ale madam Pomfreyová ji rychle vyléčí. Rozejde se se svým přítelem Michaelem Cornerem který nemohl snést, že ho porazila ve famfrpálu, a začala chodit s Deanem Thomasem.

Harry Potter a princ dvojí krve

V šestém díle je při cestě do Bradavic pozvána Horaciem Křiklanem do Křikova klubu poté, co ve vlaku předvede své kouzelné schopnosti proti Zachariášovi Smithovi. Ginny se stané nebelvírskou famfrpálovou střelkyní, na poslední zápas v sezoně, kterého se Harry nemůže kvůli Snapeovi, který mu udělil školní trest, zúčastnit, nahradí Harryho na postu chytače.
Během roku se do Ginny zamiluje Harry. Ten na ni žárlí, kdykoli ji vidí líbat se svým přítelem Deanem Thomasem. Nejdřív si to zdůvodňuje tím, že je pro něj jako sestra. Potom nechce začít chodit s Ginny kvůli Ronovi, protože ten nedokázal předtím snést Ginnyiny předchozí kluky. Ginny začne být nespokojená ve vztahu s Deanem. Vadí jí na něm, že ji neustále pomáhá při vcházení do dveří. Nakonec se rozejdou po hádce, kterou nechtěně způsobí Harry pod vlivem felix felicis, když pod neviditelným pláštěm prochází portrétem Buclaté dámy a strčí do Ginny. Ta si myslí, že se jí opět Dean pokouší pomoci v průchodu portrétem.
Když Ginny chytí zlatonku během finálového zápasu s Havraspárem, během kterého si Harry odpykává školní trest se Snapem, propuknou v Nebelvíru, který získal famfrpálový pohár, bujaré oslavy. Když do společenské místnosti přijde Harry, spontánně Ginny přede všemi překvapivě políbí.
Na konci se Ginny spolu s dalšími několika členy Brumbálovy armády snaží ubránit Bradavice před smrtijedy, když jsou Harry a Brumbál pryč. Ginny vyvázne bez zranění, také díky felix felicis, který jí, Ronovi a Hermioně věnoval Harry před odchodem. Po Brumbálově smrti se Harry rozhodne s Ginny rozejít, protože ji chce uchránit před nebezpečím, které by jí hrozilo, kdyby s ním dále chodila.

Harry Potter a relikvie smrti

V posledním díle se Ginny poprvé objeví po Harryho příchodu do Doupěte. Jako dárek k Harryho narozeninám zavede Ginny Harryho do svého pokoje a vášnivě ho políbí, aby od ní měl něco, na co si bude moct vzpomenout poté, co spolu s Hermionou a Ronem odejde pátrat po viteálech. Ron "omylem" vstoupí do Ginnyina pokoje a přeruší je. Ron Harrymu řekne, že Ginny byla po rozchodu zničená a řekne mu, aby jí nedával další naděje.
Ačkoli se Harry s Ginny rozešel stále ji miluje. Například na svatbě Billa a Fleur řekne Viktoru Krumovi, když o ni projeví zájem, že je zadaná. Když jsou s Ronem a Hermionou pryč, tak Harry často vytahuje Pobertův plánek, aby na něm Ginny našel. Když se téměř po roce pak vidí v Bradavicích, Harry obdivuje její krásu, ale kvůli hrozícímu nebezpečí poznamená, že ji nikdy neviděl méně radši.
Ginny strávila celý rok v Bradavicích, kde spolu s Nevillem a Lenkou vedli obnovenou Brumbálovu armádu. S nimi se pokusila ukrást Nebelvírův meč, ale byla chycena a za trest poslána s Hagridem do Zapovězeného lesa. Byly jí také zakázány výlety do Prasinek. Po Velikonocích se ale spolu se zbytkem rodiny schovala a do Bradavic se už nevrátila.
Ginny přijde spolu s rodinou do Bradavic před závěrečnou bitvou. Ačkoli paní Weasleyová si nepřeje, aby tam Ginny zůstávala, také díky Lupinovi může nakonec Ginny zůstat v Komnatě nejvyšší potřeby mimo dění bitvy. Nakonec ale stejně neuposlechne a vrhne se do boje se smrtijedy. Když Harry zjistí, že musí zemřít, aby porazil Voldemorta, nechce se s Ginny rozloučit, protože se bojí, že by pak už nebyl schopný pokračovat. Po Harryho předpokládané smrti Ginny bojuje spolu s Hermionou a Lenkou proti Belatrix Lestrangeové. Ta Ginny téměř zasáhne smrtící kletbou, to vyprovokuje Molly Weasleyovou, která se vrhne do boje s Belatrix a zabije ji.
V epilogu posledního dílu, který se odehrává devatenáct let po bitvě o Bradavice, jsou Harry a Ginny manželé a mají tři děti: Jamese Siriuse, Albuse Severuse a Lily. J. K. Rowlingová také uvedla, že po Bradavicích se stala Ginny členkou famfrpálového týmu Hollyheadských harpyjí a po několika letech jako slavná hráčka odešla z týmu a založila s Harrym rodinu.

Ron-životopis

14. února 2009 v 18:07 Ostatní
http://www.linternaute.com/sortir/cinema/diaporama/06/casting-harry-potter-5/ron.jpg
Ronald Weasley (Ron Weasley koleje. Spolu s ) je jedna z hlavních postav v sérii knih o Harrym Potterovi. Vyskytuje se ve všech sedmi dosud vydaných dílech knihy. Narodil se 1. března 1980. Ron je nejmladší syn Arthura a Molly Weasleyových. Je stejně starý jako Harry a je jeho spolužákem v kouzelnické škole v Bradavicích, stejně jako on patří do NebelvírskéHermionou Grangerovou jsou Harryho nejlepšími kamarády. Protože je Ron nejmladší z 6 synů (má bratry Charlese, Billa, Percyho, Freda a George) a Weasleyovic rodina se řadí spíše mezi chudší kouzelníky, nosí spoustu věcí obnošených a používá použité pomůcky po svých starších sourozencích, což leckdy nese poněkud nelibě, zejména pokud musí čelit posměškům Draca Malfoye a jeho kamarádů.

Harry-životopis

14. února 2009 v 18:06 Ostatní
Již od dětství je Harry Potter znám ve světě čar a kouzel jako chlapec,který zůstal naživu.Není kouzelníka ani čarodějky,kteří neznají jeho jméno.Je to chlapec,který jako jediný přežil smrtící kouzlo známého černokněřníka lorda Voldemorta.Jelikož Voldemort zabil celou jeho rodinu Potterových,musel jít Harry bydlet ke strýčkovi Vernonovi a tetě Petunii-k Dursleyovým .Hary tedy vyrůstal v mudlovském světě a neměl sebemenší ponětí,že může existovat něco jako kouzelnický svět,a že i on sám je čaroděj.A Dursleyovi ani neplánovali to Harrymu říkat.Byli to ti nejhorší mudlové,ke kterým se mohl Harry nastěhovat.A navíc měl ještě rozmazleného bratrance Dudleyho,který ho šikanoval a dělal mu samé naschvály.
Když bylo Harrymu 11 let,přišel mu soví poštou dopis,že od září příštího roku nastupuje do Bradavické školy čar a kouzel.Dursleyovi mu však dopisy zabavovaly a nechtěly , aby se o tom Harry dozvěděl.Na pomoc mu teprve přišel Hagrid,klíčník a šafář Bradavic,kteý mu přinesl jeho dopis,pověděl mu spoustu věcí o kouzelnickém světě,ukázal mu kouzelnickou ulici-Příčnou-,ve které spolu nakoupili všechny potřebné věci pro studium na bradavické škole.A takto začal Harryho kouzelnický život.Bradavice pro něj byly domovem,našel si tam spoustu dobrých kamarádů,z nich nejlepší byli Ron Weasley a Hermiona Grangerová.Ještě týž rok se Hary dostal do Nebelvírského famfrpálového družstva v roli chytače.Byl v tom opravdu dobrý.V každém ročníku Harry prokázal svou loajalitu a statečnost.V prvním ročníku s Kamenem mudrců,v druhém s Tajemnou komnatou,ve třetím se svým strýcem Siriusem Blackem,ve čtvrtým s ohnivým pohárem a úniku před znovupovstalým Voldemortem,v pátém ročníku zase vedením Brumbálovi armády a střetnutím s Voldemortem na ministerstvu kouzel,v šestém zase pátráním po Voldemortových viteálech s pomocí Brumbála,a v sedmém konečně zabitím Voldemorta.O několik let později se Harrymu a jeho manželce Ginny narodí 3 krásné děti-James,Lili a Albus Severus.Harry se dále přátelí s Ronem a Hermionou Weasleovi,kteří mají také dvě děti.


Hermiony-životopis

14. února 2009 v 17:51 Ostatní

Emma WatsonJméno: Hermione Jane Granger
Datum narození: 19. září 1979. Dcera mudlů
Poznávací znamení: vlasy
Mazlíčci: Křivonožka (kříženec)
Hůlka: révové dřevo s dračí šlachou
Koníčky: pletení zaručující svobodu domácím skřítkům
Patron: nutrie
Bubák: Profesorka McGonagallová řekla, že jsou to ve všem zatracené bytosti
Oblíbený předmět: Numerologie
Nenáviděný předmět: Předpovídání
Patří do koleje: Nebelvír
Nejneoblíbenější učitelka: Sybilla Patricia Trelawneyová
Oblíbená učitelka: Minerva McGonagallová
Oblíbené pití: Máslový ležák
Metoda učení: organizovaná
Oblíbené místo: knihovna
Největší sen: svoboda domácích skřítků
Cenná věc: Obraceč času
Platonická láska: Ron
Úhlavní nepřítel: Pansy Parkinsonová
Nedostatky: je velmi dominantní

Bonnie-životopis

14. února 2009 v 17:45 Ostatní
Bonnie Wright
Jméno: Bonnie Kathleen Wright
Datum narození: 17. února 1991
Znamení: Vodnář
Místo narození: Londýn, Anglie
Rodiče: Gary a Sheila Teague Wright
Sourozenci: bratr Lewis Wright
Postava: Ginny Weasley
Záliby: sympatická 15-tiletá dívka se ráda věnuje umění: baví ji kreslení, keramika, zpívá, hraje na saxofon a piano, tančí balet a africké + moderní tance, neopovrhuje ani sportem: miluje surfování a ráda hraje fotbal

Výška: 165cm
Barva vlasů: zrzavé, do hněda
Barva očí: modré
Romantická zrzka, která hraje Ginny Weasleyovou, se narodila v roce 1991. Její rodiče si přáli holčičku, a proto byli z jejího narození velice šťastní. Už od malička byla velmi nadaná a chytrá a také toužila po cestování; chtěla se stát umělkyní, hrát na různé nástroje a tvořit.
Hrála ve školních představeních a besídkách. Bonnie rostla do krásy a její talent se projevoval čím dál tím více. Nezapomenutelná byla ve filmu podle románu Agathy Christie: Život v obrazech. V 11 letech dostala roli Ginny Weasleyové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců, což byla její osudová šance, kterou se rozhodla využít.
Bonnie občas také hraje ve filmech pro televizní stanici Hallmark. Jak sama říká, kdyby nebyla herečkou, chtěla by hrát na saxofon nebo na piano.
Jak je již výše uvedeno, Bonnie odjakživa milovala cestování. Se svými rodiči a známýni již navštívila všechny světadíly až na Antarktidu. Je narozena ve znamení Vodnáře, což je znamení rozeného cestovatele. Byla v Indii, Americe i Austrálii, o které říká, že je jí blízká, protože právě tam potkala kluka svých snů, a též prý tam jsou výborné vlny pro surfování.

Daniel-životopis

14. února 2009 v 17:42 Ostatní

Daniel Radcliffe

Datum narození: 23.07.1989
Místo narození: Fulham, Londýn, Anglie
Znamení zvěrokruhu: lev
Zájmy: hraní na basovou kytaru, dívání se na závody formule jedna
Oblíbené filmy: Charlieho andílci, Spiderman, Moulin Rouge

Oblíbená herečka: Cameron Diaz

Oblíbení herci: Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Peter Sellars, Gary Grant.

Hudba: U2, REM, Sex Pistols, The Clash, Iggy Pop, The Stranglers

Sport: fotbal
Životopis:
Daniel se chtěl stát hercem již od pěti let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Přesto se mu podařilo rodiče přesvědčit a jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC, která vybírala potencionální uchazeče na roli mladého Davida Copperfielda. Daniel musel projít pět zkoušek, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense "David Copperfield" (1999). V tomto dramatu v režii Simona Curtise také hrála Maggie Smith, která v sérii Harry Potter ztvárňuje profesorku McGonagallovou.
Brzy poté se objevil v malé roli po boku Pierce Brosmana v akčním thrilleru podle bestselleru Johna Le Carré Agent z Panamy "The Tailor of Panama" (režie John Boorman, 2001). Největší úspěch se mu dostalo, když získal roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců "Harry Potter and the Sorcerer's Stone". Jeho život se náhle změnil, poté co uspěl ve výběru na roli mladého chlapce, která se získává jednou za dekádu. Po měsících hledání a tisíce zkouškách si jej režisér Chris Columbus vybral pro tuto roli. Daniel byl v roli Harryho úžasný a ze všech stran se na něj valila pozitivní kritika. Po uvedení filmu do kin se z Daniela náhle stala světová hvězda. Film, který je založen na populárním fantasy knize se stal absolutním trhákem, jenž lámal rekordy v návštěvnosti.

Druhé pokračování Harry Potter a Tajemná komnata "Harry Potter and the Chamber of Secrets" (2002) pokračovalo v úspěšném tažení prvního dílu. V roce 2004 spatřilo světlo světa třetí pokračování, nesoucí název Harry Potter a vězeň z Azkabanu "Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban" a následující rok se objevilo čtvrté pokračování Harry Potter a Ohnivý pohár "Harry Potter and the Goblet of Fire".

Rolí Harryho Pottera si získal vřelé uznání a britský Variety Club mu v únoru 2002 udělil cenu Best Newcomer Award. V dubnu téhož roku byl také honorován prestižní cenou David Di Donatello Award, kterou mu předal sám David Di Donatello. Cena mu byla udělena za vynikající Harryho portrét a za příspěvek budoucnosti kinematografie.

V prosinci 2002 se také jako host objevil v několika představeních komedie The Play What I Wrote, která získala Olivier Award. Představení se odehrála v londýnském West Endu v divadle Wyndhams Theatre. Režie se ujal Kenneth Branagh. Ve volném čase se Daniel věnuje poslechu hudby a sledování filmů, jeho nejoblíbenějším žánrem je rock, zejména pak v provedení britských nezávislých skupin.